Frank Hammershøj, 'Model', samt bog om kunstneren (cd) (2)

Vurdering

5393316

Frank Hammershøj (1940-2013), 'Model', olie på lærred, sign. FH samt sign. og betitlet på bagsiden 100x80 cm. (105x85 cm). Der medfølger bog af Per Nielsen, 'En biografi om maleren Frank Hammershøj. (2)