Jens Ejner Larsen (1902-1986), olie på lærred, motiv fra København
Jens Ejner Larsen (1902-1986), olie på lærred, motiv fra kanalerne i København. Signeret Ejnar Iversen. Alm. brugs- og alderspatina. 65 x 80 (77 x 92 cm.)