Einar Thorbjørn, 'Iglo Lejrtur Grønland'. Olie på lærred. Sign.
Einar Thorbjørn, f. 1911-1985, cd 'Iglo Lejrtur Grønland'. Olie på lærred. Sign. E. Thorbjørn, Grønland. Mål: 66x47 cm. Indrammet (77x57 cm)