Christian Eckardt (1832-1914). Kystparti skibsværft sejlskibe og damper Olie på lærred. Signeret C. E 66. Mål: 28 x 42 cm, (36x50). Fremstår i damborg ramme Fremstår med aldersspor, herunder krakelering.