Christian Eckardt, marinemotiv med Fregatten Jylland, olie på lærred
Christian Eckardt (1832-1914). Marinemotiv med Fregatten Jylland, olie på lærred, signeret, på bagsiden påskrevet årstallet 1913. H.37 x 28,5 cm (48 x 40 cm)