Carl Locher (1851-1915), fiskerne går i land i Skagen, olie på lærred, uden sign. 88x130 cm. (103x146 cm). Fremstår med små afskalninger nederst langs kant. Proveniens Hørsholms auktionshus Auktion 277 lot. 81 15 juni 2017.