Vurdering
6102205
Carl Larsen. Byparti fra Roskilde. Olie på lærred. Sign. og dateret: Carl Larsen (18)99. 32 x 22 (50 x 40) cm. Fremstår med overfladesnavs og mindre hul i lærredet.