Carl Frederik Emanuel Larsen tilskrevet. Marine med sejlskibe udfor klippeø. Olie på lærred.
Carl Frederik Emanuel Larsen (1823-1859) tilskrevet. Marine med sejlskibe udfor klippeø. Olie på lærred. Usign. 32 x 47 cm. (51x66). Fremstår dupleret, retoucheret.