Denne auktion er fortrudt
Børge Mogensen. Sofabord, model 4500 af bøg Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4682486
Børge Mogensen. Sofabord, model 4500 af lakeret fineret bøgetræ med drejbar og opklappelig bordplade, beslag af messing.
Formgivet 1963. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 60 L. 90 D. 60-120 cm. Fremstår med slitage; plade har 'slået' sig.