Bernhard Pedersen. Parklandskab med spadserende kvinder i hvide kjoler. (cd)
Bernhard Pedersen (1913-2010). Parklandskab med spadserende kvinder i hvide kjoler. Olie på lærred. Sign. Bernhard. 65 x 44 cm. (70 x 49). Fremstår med krakeleringer.