Beretta S687 EL gold Pigeon II O/U 12/76 magnum. Våbennummer: U239588 Løbslængde.71cm. Totallængde:115cm. Sortbrunerede løb, med ventileret sigteskinne. Baskylen blank, dekoreret med jernskærearbejder forestillende vildtmotiver omgivet af florale mønstre. Engelsk skæfte af oliebehandlet valnød, kolbekappe i matchende udskåret træ. Gylden justerbar aftræker, løbsvælger på skydesikringsknappen. Fremstår med enkelte ridser i træet. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.