Bent Johnsen, CD. Indgangen til Frederiksberg have Olie på lærred.
Bent Johnsen (født 1919), CD. Indgangen til Frederiksberg have. Olie på lærred. Sign. B.J. 66 x 81 cm. (74 x 91 cm.). På bagsiden rester af udstillingsmærkat 1947.