Asger Jorn (1914-1973). Indrammet omslag til Asger Jorns Bog 'Gallerie van de Loo Münchens værkfortegnelse over Asger Jorn' - Werkverzeichnis Druckgrafik, litografi, sign. i trykket. 25 x 39 cm (37 x 50 cm). Fremstår med svag midterfold som ved udgave.