Andrzej Danielski, træskulptur, ’Egg Chair’, unika, håndlavet af mahognitræ, signeret og dateret på bagsiden: 'A.D. 2019'.
Mål ca.: H. 14 cm, B. 13 cm, D. 11 cm.