Alfred Larsen (1886-?), gårdeksteriører, olie på lærred, sign. Alfred Larsen, 70,5x100,5 cm. (86x116 cm). 48x66 cm. (65x83 cm)., begge med krakeleringer samt ene trænger til rens. (2)