Ubekendt kunstner, 1900-tallet. 'Fiskerbaade i sundet ved Kronborg'
Ubekendt kunstner, 1900-tallet. 'Fiskerbaade i sundet ved Kronborg'. Olie på pap. Sign. AS. Betegnet på bagsiden. 14 x 52 cm (18 x 56 cm). Trænger til overfladerens, reparation i bunden i midten. Obs. beskrivelsen ændret.