AGNES DE FRUMERIE (1869-1937): Stående ung man,. signerad och daterad Agnes de Frumerie Paris 1904 samt Lachenal céramiste, glaserat lergods, höjd ca 33 cm. . PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling