AFVENT - Ubekendt kunstner. Komposition med motiver fra bakken bl.a. Professor Tribini, gouache på papir, ca. 1973

Vurdering

4664943

Ubekendt kunstner. Komposition med motiver fra bakken bl.a. Professor Tribini, karruselhest, nøgen danserinde, politibetjente, bakkegæster mm., gouache på papir, ca. 1973. Usign., verso label med dedikation, sign. og dateret Solle 73. 50 x 60,5 (64 x 73) cm. Fremstår med smuds på passepartout, revner på ramme.