Afvent aktivering. Gustav Vermehren, herreportræt, olie på lærred
Gustav Vermehren 1863-1939. Herreportræt, olie på lærred, signeret. H.32,5 x 42 cm (49 x 59 cm) Mindre farvebortfald, mange skader indramning.