Julie Kabell m.fl. for Kähler: Fem vaser og en skål af lertøj med horndekoration, 1930-1940'erne (6)
En vase dekoreret med fugle, denne sign. og dat. JK '42, ant. Julie Kabell. H. 19 cm. Fire vaser, heraf to modelleret i amforaform, H. 17-22 cm. Samt en skål, H. 9,5 cm. Alle dele betegnet HAK. Nogle afslag.
Eftersyn tilrådes