Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Hans Agne Jakobsson. Væglampe af messing, model V-169/5 fra 50'erne

Vurdering

DKK 5200

Vejle

6462092

Hans-Agne Jakobsson. Fem-armet væglampe af messing og glas, model V-169/5. H. 62 cm, B. 45 cm. Fremstillet af Hans-Agne Jakobsson in Markaryd, Sweden med mærkat herfra. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, patina, rester af maling, en glaskærm mangler, monteringsskrue mangler.

Hans-Agne Jakobsson. Fem-armet væglampe af messing, model V-169/5 fra 50'erne

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

12.10, 20.28

Itre. Vintage væglampe af muranoglas

Vurdering

5.200DKK

Startpris

4.200DKK

Vejle

12.10, 19.03

Elektro Instala Jilove. Bordlampe fra 70'erne

Vurdering

1.600DKK

Startpris

1.100DKK

Vejle

12.10, 19.04

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)