Dante Donegani & Giovanni Lauda for Rotaliana. Væglampe, model Luxy W1 (2)
Dante Donegani & Giovanni Lauda for Rotaliana. Væglampe, model Luxy W1 med stel af hvidlakeret aluminium, skærm af hvidt opalglas. H. 65 B. 13,5 L. 64 cm. Fremstår med brugsspor herunder enkelte skrammer, ledning medfølger ikke. (2)
Proveniens: Ruths Hotel, Skagen