Sjælden Omega 'Constellation' herreur af 18 kt. guld med Meister pie-pan skive
Sjælden vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation, i urkasse af 18 kt. guld, Meister pie-pan skive med stregindeks, dato ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med sort læderrem. Chronometer certificeret automatisk urværk. Ø. 34,5 mm.
Fremstår med alm. brugsspor samt patineret urskive og nogle ridser på bagkassen.
Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken.
Slutter om 19 minutter 33 sekunder
DKK 23.000