Omega 'De Ville Prestige'. Herreur af stål fra 2005
Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, ref. 4810.31.01, cal. 1532, serienummer 59363758.
Urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, dato ved 3" position, centreret sekundviser, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med sort læderrem, ikke Omega. Ekstra originalt Omega spænde af stål medfølger. Quartz urværk. Ø. 34 mm.
Der medfølger inder- og yderboks, kortholder, booklet, ekstra spænde til rem samt certigikat stemplet hos forhandler i 2005.
Fremstår med alm. lettere brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.