+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Montblanc 'Nicolas Rieussec Chronograph GMT'. Herreur i stål med lys skive, ca. 2010'erne

Vurdering

DKK 36000

Showroom

Vejle

Varenummer

6465736

Beskrivelse

Herrearmbåndsur fra Montblanc, model Nicolas Rieussec Chronograph GMT, ref.nr.: 7138, cal. MB R 200, i urkasse af stål, lys skive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, chronograffunktion, GMT-funktion, riflet optr�kskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med foldesp�nde af stål, automatisk urværk. Ø. 43 mm. fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktioshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken.

Næste bud

DKK 26.000

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Omega 'Chronostop'. Vintage herreur i stål med grå skive, ca. 1969

Omega 'Chronostop'. Vintage herreur i stål med grå skive, ca. 1969

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

10.10, 21.07

Breitling 'Colt Ocean'. Herreur i stål med blå skive med dato, 2000'erne

Vurdering

11.000DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

10.10, 19.30

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster MK40 Triple Date

Vurdering

32.000DKK

Startpris

25.000DKK

Roskilde

20.44

Omega 'Constellation'. Herreur af stål med sølvfarvet pie-pan skive

Vurdering

16.500DKK

Startpris

12.000DKK

Roskilde

20.55

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref.nr.: 175.0032.1

Vurdering

21.000DKK

Startpris

16.000DKK

Roskilde

8.10, 19.14

Maurice  Lacroix 'Pontos Chronograph'. Herreur i stål med sort skive, ca. 2010

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.12

Omega Speedmaster Automatic ref. 3835.70.36 med diamanter

Vurdering

31.000DKK

Startpris

24.000DKK

Roskilde

14.10, 20.50

Cartier 'Trinity'. Dameur i sterlingsølv med sølvfarvet skive, 2000'erne

Vurdering

16.500DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

14.10, 19.00

Porsche Design 'Flat Six'. Herrechronograf i stål med sort skive, 2000'erne

Vurdering

18.000DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

10.10, 21.11

Eterna-Matic 'Concept 80'. Dameur i forgyldt stål med lys skive

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

10.10, 21.22

Herrearmbåndsur fra Seiko, model 'Presage'

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.600DKK

Roskilde

10.10, 20.39

Rolex 'Date'. Vintage dameur i 18 kt. guld med gylden skive, ca. 1964

Vurdering

30.000DKK

Startpris

26.000DKK

Vejle

19.40

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)