+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Cartier 'Roadster'. Midsize dameur i stål med brillanter, 2000'erne

Vurdering

DKK 36000

Showroom

Vejle

Varenummer

6476559

Beskrivelse

Damearmbåndsur fra Cartier, model Roadster, ref.nr.: 2675, i pudeformet urkasse af stål, sølvfarvet skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, prydet med juvelereftersatte brillanter, safirglas, monteret med original krokodillerem med foldespænde af stål, quartz urværk. Ø. 30 mm. fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.


Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Cartier 'Trinity'. Dameur i sterlingsølv med sølvfarvet skive, 2000'erne

Cartier 'Trinity'. Dameur i sterlingsølv med sølvfarvet skive, 2000'erne

Vurdering

16.500DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

14.10, 19.00

Gucci 'Mini G'. Dameur i stål med talrige brillanter, ca. 2010'erne

Vurdering

7.000DKK

Startpris

6.000DKK

Vejle

10.10, 18.50

Zenith 'Elite'. Herreur i stål med two-tone skive, 1990'erne

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

12.10, 19.32

Omega 'Constellation'. Herreur af stål med sølvfarvet pie-pan skive

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.000DKK

Roskilde

20.51

Omega 'Constellation'. Herreur af stål med sølvfarvet pie-pan skive

Vurdering

16.500DKK

Startpris

12.000DKK

Roskilde

20.55

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 175.0083

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.000DKK

Roskilde

10.10, 19.30

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige

Vurdering

24.000DKK

Startpris

19.000DKK

Roskilde

19.54

Midsize damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref. M0640

Vurdering

6.400DKK

Startpris

4.200DKK

Roskilde

19.24

Herrearmbåndsur fra Omega, model Dynamic, ref. 5203.30

Vurdering

16.500DKK

Startpris

12.000DKK

Roskilde

10.10, 20.43

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville, ref. 566.1050

Vurdering

16.500DKK

Startpris

11.000DKK

Roskilde

20.50

Omega 'De Ville Prestige'. Herreur af stål fra 2005

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.000DKK

Roskilde

10.10, 19.09

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige Lady, 595.1055

Vurdering

16.500DKK

Startpris

11.500DKK

Roskilde

19.48

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref. 196.1114

Vurdering

31.000DKK

Startpris

22.000DKK

Roskilde

20.28

Cartier 'Tank Francaise'. Dameur i stål med lys skive, 2000'erne

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Hørsholm

21.09

Omega Speedmaster Chronometer herrearmbåndsur af stål fra 2013

Vurdering

22.000DKK

Startpris

16.500DKK

Roskilde

20.51

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra

Vurdering

26.000DKK

Startpris

21.000DKK

Roskilde

20.06

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Roskilde

19.54

Cartier 'Must de Cartier Ronde'. Dameur i forgyldt sterlingsølv, 1990'erne

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.600DKK

Hørsholm

10.10, 20.40

Tudor 'Oysterdate'. Vintage midsizeur i stål med sort skive, ca. 1960

Vurdering

15.500DKK

Startpris

12.000DKK

Vejle

10.10, 21.02

Maurice  Lacroix 'Pontos Chronograph'. Herreur i stål med sort skive, ca. 2010

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.12

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)