Ancre: Armbåndsur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. 1950'erne.

Vurdering

Hørsholm

6495912

Ancre: Armbåndsur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Champagnefarvet skive med gyldne visere og stregindeks. Vægt 15,3 g. Urkasse diam. 17 mm. Murstenslænke af 14 kt. guld. Længde: 16,5 cm. 1950'erne. Fremstår med alders- og brugsspor. Uret fungerede på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Omega Speedmaster Day Date. Herrearmbåndsur i stål, Ø. 40 mm

Roskilde 25. nov.

Vurdering

21.000

19.500

Vintage Omega Genève herrearmbåndsur årgang 1965.
Aarhus 25. nov.

Vurdering

5.200

3.600

Enkeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med hvid emaljeskive
Vejle 28. nov.

Vurdering

6.000

4.600

Tudor Black Bay 'Fifty-Eight' herrearmbåndsur af sterlingsølv ref. 79010SG fra 2022
Roskilde 27. nov.

Vurdering

44.000

33.000

Omega Speedmaster Automatic Chronometer. Herrearmbåndsur af stål, Ø 40 mm
Roskilde 27. nov.

Vurdering

22.000

15.500

Frederique Constant Runabout Chronograph Limited Edition herrearmbåndsur af forgyldt stål
Aarhus 28. nov.

Vurdering

14.000

11.500