+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

202400195 - Omega x Swatch 'Speedmaster Moonswatch'. Herreur i keramik med hvid skive

Vurdering

DKK 2000

Showroom

København

Varenummer

6489099

Beskrivelse

Herrearmbåndsur fra Swatch x Omega, model Speedmaster Moonswatch Mission to Pluto, i urkasse af keramik, lys skive med stregindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, tachymeter-krans, plexiglas, monteret med original rem med velcro, quartz urværk. Ø. 42 mm. Fremstår med brugsspor, ridser på plexiglas og manglende spring bar. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Politiets auktioner over hittegods, cykler, og koster. Se alle politiets auktioner her

Næste bud

DKK 1.400

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Omega x Swatch 'Speedmaster Moonswatch, Mission to The Sun'. Herreur af keramik fra 2022

Omega x Swatch 'Speedmaster Moonswatch, Mission to The Sun'. Herreur af keramik fra 2022

Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 175.0083
Roskilde 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

15.500

Næste bud

11.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032
Roskilde 20 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

28.000

Næste bud

22.000

Zenith 'El Primero Chronograph'. Automatisk herreur i stål med hvid skive, 1990'erne
Vejle 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

26.000

Næste bud

22.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 175.0083 / 375.0083
Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

21.000

Næste bud

16.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 3513.50.00
Roskilde 20 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

24.000

Næste bud

18.500

Breitling 'Sprint'. Retro herreur i stål og plast med orange skive, ca. 1970
Vejle 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

19.000

Næste bud

15.500

Omega 'Seamaster Aqua Terra'. Herrechronograf i stål med grå skive, ca. 2006
Vejle 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

29.000

Næste bud

24.000

Herrearmbåndsur fra Seiko, model Prospex, ref. SBDL091
Roskilde 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

4.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, ref. 4813.40.01
Roskilde 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

18.500

Sandoz 'Chronograph'. Herreur i forgyldt metal med sort skive
Vejle 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.000

Næste bud

1.900

Tudor 'Princess Oysterdate'. Dameur i guld og stål med gylden skive, ca. 1973
Vejle 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.000

Næste bud

6.200

Tissot 'T-Race Chronograph'. Midsize dameur i delvist forgyldt stål, ca. 2018/2019
Aarhus 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.300

Omega Speedmaster Automatic ref. 3835.70.36 med diamanter
Roskilde 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

31.000

Næste bud

24.000

Omega 'Dynamic'. Vintage herreur i stål med two-tone skive, ca. 1966
Vejle 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.000

Næste bud

6.200

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville, ref. 395.2378/1
Roskilde 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

6.400

Eterna-Matic 'Concept 80'. Dameur i forgyldt stål med lys skive
Vejle 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Herrearmbåndsur fra Seiko, model Prospex PADI Tuna, ref. 4R36-05V0
Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

4.000

Longines. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1956
Vejle 24 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.400

Omega 'Seamaster'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1967
Vejle 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

7.600

Lemania 'Automatic'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1964
Vejle 24 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

5.200

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref. 196.1113
Roskilde 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

21.000

Næste bud

15.500

Herrearmbåndsur fra Seiko, model 'Presage'
Roskilde 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

3.800

Orient 'Mako XL'. Automatisk herreur i stål med antikhvid skive, ca. 2019/20
Vejle 21:06

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.900

Damearmbåndsur fra Hermés, model 'Heure H'
Roskilde 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

8.200

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)