Slagelse Møbelværk. Spisestole, egetræ/teaktræ, nybetrukket, model 162. (4)
Slagelse Møbelfabrik. Spisestole med stel af massivt egetræ, kopstykke af formbøjet fineret teaktræ, sæder professionelt nybetrukket med sort semi anilin læder. H. 82 B. 50 Sh. 44 cm. Model 162. 1950/60'erne. Fremstår med lettere brugsspor på stel og kopstykker. (4)
Auktionen afsluttes: 18:32
16 timer 0 minutter 56 sekunder