Farstrup m.fl. Tre tremmestole (3)
Tre tremmestole af sortmalet bøg, bestående af; Én Farstrup stol, samt et par stole, mrk. fra Illums Bolighus. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, skrammer og stel med løshed.