Et par armstole i Louis XVI-stil, stel af sortmalet og forgyldt træ, ca. 1900 (2)
Et par armstole i Louis XVI-stil, stel af sortmalet og forgyldt træ, betrukket med blåt møbelstof. Monteret med hjul. Ca. 1900. H. 95 cm. B. 64 cm. Sh. ca. 43 cm.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor; smuds på betræk. (2)