Bing & Grøndahl, 'Mågestellet'. Dele til service af porcelæn (39)
Bing & Grøndahl. 'Mågestellet', designet af Fanny Garde (1855-1928) for Bing & Grøndahl. Dele til service af porcelæn med guldkant, bestående af; 17 stk. Kagetallerkner, nr. 28A. 10 stk. Underkopper, nr. 102. 9 stk. Kaffekopper, nr. 102. 1 stk. Mælkekande, nr. 189. 1 stk. Glasbakke, nr. 96. 1 stk. Kaffekande, nr. 91A. I alt, 39 dele. Blandet sortering. Fremstår med brugsspor, herunder nogle dele med slitage på guldkant.
Slutter om 3 dage 20 timer 33 minutter 28 sekunder