Henry Kjærnulf (1911-1975) for Vejle Stole- og Møbelfabrik: Spisebord af palisander, 1960'erne
Rektangulært spisebord af finéret og massiv palisander med skjult hollandsk udtræk, skråtstillede ben. H. 73,5, L. 140-240, B. 90 cm. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Vejle Stole- og Møbelfabrik. Brugsspor.
Slutter om 4 dage 23 timer 37 minutter 57 sekunder
DKK 1.700