Severin Hansen Jr. for Haslev Møbelsnedkeri. Sofabord af palisander
Momsvare
Severin Hansen Jr. Sofabord af fineret palisander. Fremstillet hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 48 cm. L. 127 cm. B. 51 cm.
Fremstår med brugsspor, herunder enkelte ridser og mærker på bordplade.