Bent Knudsen, Kolding. Kertestage i sterlingsølv til otte lys
Bent Knudsen, Kolding (1924-1997). Kertestage i sterlingsølv til otte lys, dess.nr. 1057. Stemplet 'Sterling Denmark Bent K 1057'. H. 7 cm, mål 15 x 15 cm. Vægt ca. 202 g. Otte lys medfølger. Fremstår med alm. brugsspor.
Auktionen afsluttes: 27. nov. 2024 20:28
5 dage 16 timer 6 minutter 0 sekunder