Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Moderne russisk mokkasæt i delvist forgyldt sterlingsølv (15)

Vurdering

DKK 22000

Vejle

6484248

Russisk mokkasæt i sterlingsølv med indvendig forgyldning og udvendige forgyldte bånd på rand og fod. Omfatter kaffekande, H. 17 cm, sukkerskål og flødekande samt seks mokkakopper med tilhørende underkopper. Samlet vægt 1828 g. Fremstår med alm. brugsspor. (15)

DKK 16.000

Kinesisk sølvsmed samt F. Hingelberg. Sukker- og flødesæt af sterlingsølv med drageformede hanke (2)

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Vejle

9.10, 19.51

Royal Copenhagen/Kgl. P: Diverse musselmalede delt til kaffestel

Vurdering

5.200DKK

item.HighestBidLabel

5.400DKK

Hørsholm

8.10, 20.55

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)