F. Hingelberg. Låg og snapsebæger af sterlingsølv (2)
F. Hingelberg, Aarhus. Låg til marmeladekrukke samt snapsebæger af sterlingsølv, låget med ornamenteret lågknop og datostemplet 1942. Ø på låg 7 cm. H. på bæger 12 cm. Samlet vægt ca. 106 g. Fremstår med brugsspor, snapsebæger med gravering og let ujævnhed på fod. (2)
Auktionen afsluttes: 18:50
12 timer 10 minutter 8 sekunder