Seks stole med flet, fire sorte heraf to med armlæn og to grå (6)

Vurdering

Hørsholm

6496684

Seks stole med flet i ryg og sæde: Fire sortmalede heraf to med armlæn og to gråmalede, ikke helt ens. Løse hynder med hørbetræk medfølger.
Armstole B. 58, alm. stole B. 53, ryghøjde 97 cm, sædehøjde 43 cm. 20. årh. Alm. brugsspor.

Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, Vacona cognac anilin læder. Ny siddehøjde 46,5 cm. (6)

Vejle 20:05

Vurdering

20.000

18.000

Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, Vacona cognac anilin læder (6)
Vejle 25. nov.

Vurdering

20.000

18.000

Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole, 'Myren', model 3101, sort anilinlæder. (6)
Vejle 20:05

Vurdering

21.000

13.500

Arne Jacobsen. Et sæt på otte stole, 'Myren', model 3101, cognacfarvet anilinlæder. (8)
Vejle 25. nov.

Vurdering

22.000

19.500

Arne Jacobsen. Et sæt på otte stole, 'Myren', model 3101, sort anilinlæder. (8)
Vejle 25. nov.

Vurdering

22.000

19.500

Stort kvadratisk spisebord og seks tilhørende armstole af brunlaseret eg. (7)
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

11.500

6.400

Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, mellemhøj ryg, brun anilinlæder
Vejle 23. nov.

Vurdering

11.000

9.000

Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, mellemhøj ryg, cognac anilinlæder
Vejle 23. nov.

Vurdering

11.000

9.000