Opbevaringsmøbel og overdel med glaslåger (2)

Vurdering

DKK 2400

Aarhus

6490823

Opbevaringsmøbel med plads til barindretning samt væghængt hylde overdel. Begge af palisander med glaslåger. H. 75/52 B. 80 D. 43/20 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor, enkelte små finérafslag. (2)

Dansk møbeldesign. Væghængt spejl med hylde, teak, 1950-60'erne

Roskilde 09. nov. 18:59

Vurdering

Poul Cadovius. Dele til Reolsystem af teaktræ (39)
Aalborg 07. nov. 19:20

Vurdering

6.400

800

Ovalt piedestalskab af mahogni/nøddetræ, sidst 1800-tallet.
Hørsholm 05. nov. 19:23

Vurdering

Stort jalousiskab af teak, 1950'erne
Roskilde 04. nov. 19:58

Vurdering

Mojmir Pozar. Sidebord/natbord af mahogni fra 60'erne
Vejle 04. nov. 20:00

Vurdering

3.600

2.400

Skænk af eg prydet med skæringer, o. 1960-1970'erne
Vejle 05. nov. 19:30

Vurdering

Studio Novo Rumo. Spisebord med tilhørende stole, Rio palisander, 1960'erne (7)
Aarhus 31. okt. 20:14

Vurdering

32.000

15.500