Fritstående butiksdesk / butiksmontre, 1960-70'erne
Fritstående butiksdesk / butiksmontre af teak, bagsiden med skydelåger af glas bag hvilke bakker / udstilling, monteret med hjul. H. 96, B. 117, D. 60 cm. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bl.a. ridser, mærker, skrammer, enkelte senere dele. Hjul med defekter / løse hjul.