Moderne brillantring af 18 kt. guld med hjerteformet front, i alt ca. 0.30 ct

Vurdering

DKK 9.000

Vejle

6476551

Moderne brillantring af 18 kt. guld med hjerteformet front prydet med 33 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS-VS. Stemplet med Logo 750.
vægt ca. 7,1 g. Front B. 1,18 cm. Ringstr. 55/17,5. Lette brugsspor på guld.

Par ørelokker med hjertevedhæng, 14 kt. guld

Aarhus 28. nov.

Vurdering

2.200

900

Et par solitaireørestikker af 18 kt. guld - i alt ca. 0.30 ct. (2)
Aarhus 25. nov.

Vurdering

Et par italienske safir- og brillantøreclips af 18 kt. tofarvet guld (2)
Vejle 28. nov.

Vurdering

6.000

5.200

Smykkesæt af 8 kt. hvidguld med brillanter samt kæde af sterlingsølv. (4)
Odense 28. nov.

Vurdering

1.500

Violin af Laberte-Humbert Frères, Mirecourt, 1928
Vejle 01. dec.

Vurdering

12.000

6.600