Fransk interlock diamantring i 18 kt. hvidguld, 0.35 ct.
Interlock ring i 18 kt. hvidguld prydet med små enkelslebne diamanter på tilsammen ca. 0.35 ct. Stemplet med franske lødighedsstempler. Ringstr. 53,5/17. Vægt 4,8 g. Fremstår med brugsspor, slid på rhodinering.