Aage Albing. Vintage ring af 14 kt guld, prydet med syntetisk spinel.
Aage Albing. Vintage ring af 14 kt guld prydet med en rundslebet, lyseblå syntetisk spinel. Mål på sten: Ø. ca. 7 mm. Stemplet: 585 samt AAA. Ringstr. 53. Vægt: 3,5 gr. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.