Sæt på fire kinesiske lanterner af lakeret træ og bemalet glas (4)

Vurdering

Hørsholm

6481592

Sæt på fire kinesiske lanterner af lakeret træ og bemalet glas, med udskårne dragerhoveder foroven. H. 25 cm, diam inkl. drageudskæringerne 31 cm, selve skærmdelen 19 cm.
en mangler glas i øverste del