Kinesisk bordlampe af porcelæn med okseblodsglasur, 1900-tallet
Kinesisk bordlampe af porcelæn dekoreret med okseblodsglasur. Montering af messing, base af hardwood. H. inkl. skærmholder 72 cm. Brugsspor og nogle ridser.