Hoved, udskåret & delvist bemalet træ, 1900-tallet

Vurdering

DKK 1400

Odense

6407666

Hoved / buste, udskåret & delvist bemalet træ i indisk stil, 20. Årh., H. 44 cm, B. 20 cm. Fremstår m/ tørrer linjer.

Buddhafigur af udskåret og bemalet træ - 1900-tallet

Hørsholm 16:23

Vurdering

Stor siddende buddha af udskåret og bemalet træ.
Hørsholm 19:51

Vurdering

2.200

Buddha figur fra Brurma, 1900-tallet.
Hørsholm 19:06

Vurdering

Johannes Hedegaard for Royal Copenhagen. Buste
Aarhus 04. nov. 20:18

Vurdering

Tuck Chang. Kinesisk shaker af sterlingsølv, 1900-tallets begyndelse
Vejle 06. nov. 20:37

Vurdering

6.000

4.600

Lego. Brandbil, lastbil & traktor, delvist bemalet træ. (3)
Odense 03. nov. 19:51

Vurdering

7.600

5.400

Kinesisk skab, entrebord samt stok (3)
Aarhus 06. nov. 19:02

Vurdering

Renæssance herregårdsmøbel, delvist 1600-tallet
Vejle 05. nov. 21:22

Vurdering

16.000

10.500

Børge Mogensen. Sybord samt dansk møbelproducent. Sofabord (2)
Aarhus 06. nov. 19:01

Vurdering