Hoved, udskåret & delvist bemalet træ, 1900-tallet

Vurdering

Odense

6407666

Hoved / buste, udskåret & delvist bemalet træ i indisk stil, 20. Årh., H. 44 cm, B. 20 cm. Fremstår m/ tørrer linjer.

Kinesisk skab af lakeret elmetræ, 1900-tallet

Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Juan Carlos Fierro. Figurkomposition
Vejle 23. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Vejle 23. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Vejle 23. nov.

Vurdering

1.500

Buddha af forgyldt træ med farvede glasflusser, 20. årh.
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

2.400

1.500

Renæssance herregårdsmøbel, delvist 1600-tallet
Vejle 26. nov.

Vurdering

13.000

9.200

Africana. Tre figurer  fra b.la. Congo og Gabon / Cameroun.
København 24. nov.

Vurdering

Profoto. Fotoudstyr (4)
Roskilde 24. nov.

Vurdering

3.200