Poul Nørreklit, tilskrevet. Entrésæt, 1970'erne (2)
Tre entrésæt, bestående af; Poul Nørreklit (1913 - 2007), tilskrevet. Entrésæt af sortmalet træ, greb og spejlramme af glaseret keramik, bestående af. Konsol, H. 48, B, 110, D. 33 cm. Spejl, 120 x 80 cm. Fremstillet hos Select Form, 1970'erne. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.
Slutter om 5 dage 0 timer 58 minutter 19 sekunder