Københavnerskab / køkkenskab af fyr, 1950'erne
Københavnerskab / køkkenskab af fyr med skydelåger af glas, greb af metal. H. 82, B. 99, D. 32 cm. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bl.a. ridser, skammer, bagkant med rester af maling.