Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Erik Nyholm. Keramisk fad, Ø.42

Vurdering

DKK 4000

Aarhus

6486950

Erik Nyholm (1911-1999). Rundt fad af stentøj delvist dekoreret i farver, sign. samt dat. på bagsiden EN 85, Ø. 42 cm. Fremstår med store gennemgående revner med reparationer.

DKK 3.200

Erik Nyholm. Keramisk fad, Ø.53,5

Vurdering

6.400DKK

Startpris

4.600DKK

Aarhus

12.10, 18.25

Nils Kähler for Kähler: Otte dele ler- og stentøj (8)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Hørsholm

10.10, 19.21

Tre dele keramik, en skål og to kander (3)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

11.10, 19.22

Svend Hammershøi (1873-1948) for Kähler: To vaser af stentøj og lertøj, hhv. 1920'erne og 1960'erne (2)

Vurdering

7.600DKK

item.HighestBidLabel

4.000DKK

Hørsholm

10.10, 19.04

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)