Erik Nyholm. Keramisk fad, Ø.42
Erik Nyholm (1911-1999). Rundt fad af stentøj delvist dekoreret i farver, sign. samt dat. på bagsiden EN 85, Ø. 42 cm. Fremstår med store gennemgående revner med reparationer.