Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Københavnerskab / køkkenskab af fyr, 1950'erne

Vurdering

DKK 1100

Roskilde

6488714

Københavnerskab / køkkenskab af fyr med skydelåger af glas, greb af metal. H. 82, B. 99, D. 32 cm. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bl.a. ridser, skammer, bagkant med rester af maling.

Dansk møbeldesign. Bar med overdel af palisander, 1950-60'erne (2)

Vurdering

6.000DKK

Startpris

3.600DKK

Roskilde

12.10, 19.05

Poul Nørreklit, tilskrevet. Entrésæt, 1970'erne (2)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 20.19

Louis Seize chatol med overdel, nøddetræ

Vurdering

1.600DKK

item.HighestBidLabel

550DKK

Aarhus

8.10, 14.07

Børge Mogensen for Søborg Møbler. Vitrineskab af eg, 1960-70'erne

Vurdering

1.600DKK

Startpris

1.100DKK

Roskilde

12.10, 19.30

Børge Mogensen for Søborg Møbler. Skænk af teak / eg med overdel, 1950-60'erne (2)

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

2.000DKK

Roskilde

12.10, 20.16

Gunnar Falsig, Chatol, palisander, 1960'erne

Vurdering

2.200DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Aarhus

11.10, 18.23

Dansk møbeldesign. Skænk af teak, 1960'erne

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Roskilde

12.10, 17.29

Et par reoler af eg samt kommode af teak (3)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 19.45

Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrik. Spisebord af teaktræ, 1960'erne

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.800DKK

Roskilde

12.10, 19.19

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)